Terapia manualna
Fizjoterapia i rehabilitacja | Małe Kozy | Bielsko Biała |

Terapia manualna Bielsko

Terapia manualna to zbiór technik diagnostyki funkcjonalnej narządu ruchu i terapii leczenia bólu. W naszym centrum terapii manualnej i rehabilitacji w Bielsku stosowana jest przez fizjoterapeutów w celu wykrycia przyczyny dysfunkcji i szybkiego jej wyleczenia.

W celu jak najszybszego powrotu do zdrowia profesjonalna rehabilitacja powinna składać się z kilku elementów. Dobrze jest łączyć ćwiczenia indywidualnie dopasowane przez fizjoterapeutę z elementami terapii manualnej wykonywanej w gabinecie fizjoterapii (centrum terapii manualnej). Dopasowane pod pacjenta zestawy ćwiczeń świetnie uzupełniają terapię i skracają czas powrotu do zdrowia.

Czytaj więcej o oferowanych przez nasz gabinet w Bielsku zabiegach

W jakich przypadkach mogę stosować terapię manualną?

Zabieg terapii manualnej doskonale sprawdza się w rehabilitacji kręgosłupa, zmniejsza bóle stawów kręgosłupa czy kończyn. Terapia manualna pozwala rozwiązać problem bólu lub dyskomfortu powodowanego przez urazy narządu ruchu, zmiany zwyrodnieniowe, dyskopatię, rwę kulszową czy zespoły rzekomokorzeniowe barku i uda.

Terapia manualna po zabiegach operacyjnych?

Dobrej jakości terapia manualna uelastycznia okolice blizn i zrostów po zabiegach operacyjnych. Można ją stosować również w celu przygotowania do zabiegów operacyjnych takich jak:

  • endoprotezoplastyka stawów,

  • rekonstrukcje więzadeł,

  • czy artroskopie.

Jednak o rehabilitację należy zadbać jak najwcześniej. Najlepiej udać się do centrum rehabilitacji czy gabinetu fizjoterapeuty od razu kiedy pojawi się ból, jednak nie każdy zdaje sobie z tego sprawę.

TERAPIA MANUALNA FIZJOTERAPEUTA BIELSKO

DLACZEGO U NAS?

01. PRACA W SYSTEMIE 1:1

W naszym gabinecie nie mają miejsca sytuacje gdzie na raz przyjmowanych jest kilku pacjentów. Od pierwszej wizyty zostaje przypisany do Ciebie fizjoterapeuta prowadzący (który ma zarezerwowany czas tylko dla Ciebie), z którym będziesz współpracować do osiągnięcia określonego na pierwszej wizycie celu.

terapia manualna bielsko
terapia manualna bielsko

02. REHABILITACJA POD KONTROLĄ USG

USG funkcjonalne dostarcza informacji o uszkodzonych tkankach miękkich lub o jakości ich mechaniki względem siebie. Dzięki temu w czasie rzeczywistym oceniamy efektywność prowadzonej terapii, korygujemy dotychczas stosowane techniki do potrzeb pacjenta, co w rezultacie prowadzi do skrócenia czasu powrotu do pełnej sprawności.

03. HOLISTYCZNE PODEJŚCIE DO PROBLEMU

Specjalizujemy się w leczeniu bólu dotyczącego układu ruchu. Szukamy przyczyny twoich dolegliwości bólowych w całym ciele, w myśl zasady, że wszystko w ciele jest ze sobą połączone.

04. RÓŻNORODNOŚĆ TECHNIK I METOD TERAPEUTYCZNYCH

W naszym gabinecie terapia manualna uzupełniana jest dodatkowymi sprzętami i technikami, indywidualnie dobieranymi do potrzeb pacjenta, tak aby jak najszybciej mógł wrócić do pełni sprawności.

Polega na stosowaniu skoncentrowanego nacisku na tkankę mięśniową, która rozluźnia się dzięki stymulacji przez generowany impuls.

Technika ta wymusza rozklejanie powięzi od siebie przez ciasne przytrzymanie wierzchnich warstw podczas poruszania. Dzięki temu możemy uzyskać zwiększenie ruchomości, zmniejszenie obrzęku czy odczuć ulgę w przypadku zapalenia ścięgien.

Pobudza układ krwionośny, limfatyczny i nerwowy. Ciało pod wpływem nacisku na kolce eliminuje napięcie, skurcze i rozluźnia mięśnie. Dodatkowo można uzyskać zmniejszenie cellulitu.

Stosowany w celu rozluźnienia napiętej powięzi. Może być przesuwany po ciele pacjenta lub też ustawiany w konkretnych miejscach podczas wykonywania ruchu przez pacjenta.

Polecam ten gabinet - fizjoterapeuci z ogromną wiedzą i doświadczeniem, podchodzą do pacjenta profesjonalnie i indywidualnie. Problem z kolanem, z którym borykałam się od kilku lat został rozwiązany w ciągu kilku spotkań.

INGA

Zdarzyła się sytuacja parę miesięcy temu, że ​wiozłam męża do szpitala (nie mógł się wyprostować, miał zakleszczone plecy). Odmówiono nam w przyjęcie, ponieważ podobno „spaceruje” przekrzywiony (wcześniej dałam mu zastrzyk, żeby przynajmniej mógł stać). Ze szpitala pojechaliśmy do lekarza. Jak zwykle nie było wolnych miejsc do lekarza rodzinnego tego dnia.

Co robić? Zdecydowaliśmy skorzystać z usług fizjoterapeuty. Pan Dominik przyjął nas i naprawdę dokonał cudu! Po pierwszym zabiegu! Dziękuję bardzo! Polecam gorąco!!!

YANA

Pani Magda jest profesjonalistą w swoim fachu. Przy moich niezidentyfikowanych bólach, obrzękach nóg i ograniczeniu ruchomości w biodrach postawiła trafną diagnozę i przeprowadziła serię terapii, które znacznie zmniejszyły dyskomfort towarzyszący tym dolegliwościom. Wizyty zawsze punktualne, w miłej atmosferze oraz z konkretnymi zaleceniami do kontynuowania rehabilitacji w domu. Zachęcam do skorzystania z doświadczenia Pani Magdy w zakresie diagnozy i terapii uporczywych schorzeń.

ALICJA

Postaw na sprawdzonych specjalistów!

Zobacz co mówią o nas pacjenci.

Pierwsza wizyta?

Bez obaw, zobacz jak się do niej przygotować i czego możesz się spodziewać przychodząc do naszego gabinetu.